Projektowanie konstrukcji murowych z betonu komórkowego wspomagane badaniami

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5004
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: red. Łukasz Drobiec, Lech Misiewicz, Radosław Jasiński

  • szt.
  • Cena netto: 113,33 zł 119,00 zł

Projektowanie konstrukcji murowych z betonu komórkowego wspomagane badaniami

rok wydania: 2022, wydanie pierwsze
ISBN: 978-83-01-22290-1
ilość stron: 490
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: twarda

Opis

Autoklawizowany beton komórkowy jest powszechnie stosowanym materiałem, przede wszystkim z uwagi na walory cieplne, przeciwpożarowe i wykonawcze. Niniejsza książka prezentuje podstawowe właściwości elementów murowych z autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) oraz zapraw i murów z ABK, które producenci powinni deklarować. Wyjaśnia także procedury służące wyznaczaniu tych właściwości. Zawarto w niej liczne wyniki badań prowadzonych w Centrach Badawczych SOLBET i w Katedrze Konstrukcji Budowlanych oraz Laboratorium Budownictwa Politechniki Śląskiej. Książka przeznaczona jest głównie dla projektujących architektów i konstruktorów budowlanych. Może być również wykorzystana przez kierowników budów oraz studentów i pracowników wyższych uczelni technicznych – na kierunku budownictwo.

"Na rynku wydawniczym brakowało publikacji tak szeroko i szczegółowo opisującej wszystkie aspekty związane z właściwościami jednego z najpopularniejszych materiałów budowlanych do wznoszenia ścian murowanych - ABK. Dużą zaletą książki są liczne opisy normowych procedur badawczych, wzbogacone o wyniki badań doświadczalnych. Godne podkreślenia jest podanie możliwości wykorzystania wyników badań przez projektantów."
prof. dr hab. inż. Krzysztof Schabowicz , Politechnika Wrocławska

"Autorzy wykorzystali swoje bogate doświadczenie zawodowe, wprowadzając liczne opisy, tabele, wykresy i zależności uzyskane z przeprowadzonych badań – stanowiące cenne źródło informacji dla projektantów oraz użytkowników. Książka zawiera wiele rysunków oraz fotografii z prowadzonych badań. Przedstawione zagadnienia ujęto w sposób nowoczesny i czytelny."
dr hab. inż. Lidia Buda-Ożóg , prof. Politechniki Rzeszowskiej

Spis treści w załączniku poniżej