Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami
- Dodaj recenzję:
- Kod: 3401
- Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
- Autor: Grzegorz Konat
-
-
Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 65,90 zł brutto
- szt.
- Cena netto: 82,76 zł 86,90 zł
Paradoksy ekonomii.
Rozmowy z polskimi ekonomistami
rok wydania: 2023, wydanie pierwsze
ilość stron: 534
ISBN: 978-83-01-19739-1
format: 16,5x23,5cm
oprawa: miękka
Opis
Rozmowy z 20 wybitnymi polskimi ekonomistami w jednej książce!
Marek Belka, Ryszard Bugaj, Bogusław Fiedor, Adam Glapiński, Janina Godłów-Legiędź, Stanisław Gomułka, Marian Gorynia, Urszula Grzelońska, Mieczysław Kabaj, Janusz Kaliński, Joanna Kotowicz-Jawor, Witold Kwaśnicki, Eugeniusz Kwiatkowski, Kazimierz Łaski, Leokadia Oręziak, Jerzy Osiatyński, Stanisław Owsiak, Zdzisław Sadowski, Jerzy Wilkin, Andrzej Wojtyna
W książce zebrany został bardzo szeroki i interesujący materiał umożliwiający zrozumienie, jak sytuacja w ekonomii jest postrzegana przez pryzmat indywidualnych doświadczeń najwybitniejszych polskich ekonomistów. Z którą szkołą ekonomiczną czują się najbardziej związani? Jakie są ich zainteresowania badawcze? Jak oceniają kondycję nauk ekonomicznych w Polsce i na świecie? Jakie są, ich zdaniem, najważniejsze problemy polskiej gospodarki i jakie widzą dla nich rozwiązania? O swojej pracy naukowej, swoich zawodowych doświadczeniach i wyborach oraz paradoksach ekonomii mówią szczerze i wprost nawet, kiedy pojawia się kontekst emocjonalny.
Lektura książki utwierdziła mnie w przekonaniu, że reguły retoryki trzeba często luzować i w ten sposób dać szansę pogłębienia więzi przyjaźni środowiskowej. Rozmówcy w tym ograniczonym czasowo akcie wymiany informacji nie stronili od trafnych dygresji, przykładów erudycji i ujęć bliskich delikatnej relacji między sacrum a profanum. Akceptowany w polskiej ekonomii mistrz pozwala na pogodną prezentację swoich działań podczas zdobywania wiedzy i coraz wyższych pozycji w karierze. (…) Jako recenzent uznaję poziom merytoryczny przestudiowanego dzieła (...) za doskonały i godny dotarcia do szerokiego grona Czytelników.
Z recenzji prof. dra hab. Wacława Stankiewicza