Sprężarki chłodnicze: budowa i zastosowanie. Technika chłodnicza dla praktyków

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2976
  • Producent: Systherm
  • Autor: red. Bolesław Gaziński

  • szt.
  • Cena netto: 113,33 zł 119,00 zł

Sprężarki chłodnicze: budowa i zastosowanie. Technika chłodnicza dla praktyków

Autorzy:
dr inż. Jan Górski prof. nadzw. AGH
dr inż. Bolesław Gaziński
dr inż. Grzegorz Krzyżaniak
dr inż. Wiesław Warczak
dr inż. Waldemar Targański
dr inż. Adam Żótaniecki
mgr inż. Marek Gaziński
mgr inż. Maciej Grzegorski

rok wydania: 2014, wydanie pierwsze
ilość stron: 300
ISBN: 9788361265887
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: miękka

Opis
Tyrzystustronicowy poradnik, podzielony został na osiem rozdziałów opisujących zarówno zagadnienia teoretyczne, niezbędne dla zrozumienia procesów zachodzących podczas chłodzenia, jak i czysto praktyczne - bazujące na doświadczeniu zespołu autorskiego - tak przydatne w codziennej pracy każdego chłodnika.

Celem wprowadzenia czytelnika w opracowaną tematykę, w pierwszym i drugim rozdziale, opisano kluczowe zagadnienia związane z termodynamiką i czynnikami chłodniczymi syntetycznymi oraz popularyzowanymi w ostatni czasie - naturalnymi.
W rozdziale trzecim i czwartym, autorzy w sposób wyczerpujący omówili wszystkie typy sprężarek użytkowanych w przemyśle chłodniczym, ze szczególnym uwzględnieniem - coraz popularniejszych -  sprężarek typu Turbocor oraz sprężarek, do pracy  których stosuje się dwutlenek węgla.
Problematyka strat w obiegach chłodniczych stała się natomiast wprowadzeniem do części praktycznej, gdzie w kolejnych rozdziałach poruszono zagadnienia związane z regulacją sprężarek, wyborem odpowiedniego oleju oraz finalnie – doborem sprężarek do projektowanych instalacji chłodniczych.

Książkę uzupełnia bogaty i  kolorowy materiał ilustracyjny uatrakcyjniającym przekaz, który  w  połączeniu z wysoką jakością merytoryczną tekstu przygotowanego przez autorytety polskiego chłodnictwa m.in.  dr. inż. Wiesława Warczaka – nestora polskiego chłodnictwa – konstruktora i badacza zajmującego się od lat 60-tych XX w. tematyką sprężarek, czy prof. dr. inż. Jana Górskiego – członka Polskiej Akademii Nauk i specjalisty w zakresie termodynamiki oraz przepływu par i gazów, stanowi  o wyjątkowości tego wydania.

Zważywszy na duży zasób aktualnej wiedzy materiał ten z pewnością znajdzie się na półce niejednego projektanta i serwisanta systemów chłodniczych, jak i osób związanych ze środowiskiem akademickim.