Konstrukcje metalowe część II

  • Dodaj recenzję:
  • 549
  • Producent: Arkady
  • Autor: Wojciech Żółtowski, Mieczysław Łubińsk
  • Cena netto: 56,19 zł 63,00 zł 59,00 zł

 

 

 

Konstrukcje metalowe część II

rok wydania: 2008, dodruk cyfrowy 2014
ilość stron: 568
ISBN: 978-83-213-4328-0
format: 17x24
oprawa: twarda

Nagroda w konkursie na NAJTRAFNIEJSZĄ SZATĘ EDYTORSKĄ KSIĄŻKI NAUKOWEJ w kategorii nauk technicznych - XI WROCŁAWSKIE TARGI KSIĄŻKI NAUKOWEJ marzec 2005

Nagroda Ministra Infrastruktury przyznana w lutym 2005 r.

W części drugiej omówiono zagadnienia projektowania i wykonania najczęściej wznoszonych obiektów budowlanych, takich jak hale przemysłowe o dużych rozpiętościach, budynki szkieletowe wielokondygnacyjne, konstrukcje z blach oraz budowle typu wieżowe i masztowe. Przedstawiono także zasady projektowania konstrukcji aluminiowych oraz główne zasady, jakimi - w aspekcie projektowania - należy się kierować przy wykonywaniu konstrukcji metalowych. W stosunku do wydania poprzedniego wprowadzono daleko idące zmiany, wynikające przede wszystkim z nowelizacji norm przedmiotowych dotyczących poszczególnych typów konstrukcji.

Spis treści:
- Wykaz ważniejszych oznaczeń
- Hale przemysłowe
- Przekrycia o dużych rozpiętościach
- Konstrukcje szkieletowe wielokondygnacyjne
- Konstrukcje z blach
- Budowle typu wieżowego i masztowego
- Konstrukcje aluminiowe
- Wykonastwo konstrukcji metalowych
- Wykaz literatury

" Część II zawiera w jednym tomie wszystkie najważniejsze obiekty budowlane o konstrukcji metalowej. Stanowi najpoważniejszy, lecz zwięzły, aktualny wykład tego przedmiotu na krajowym rynku wydawniczym i jest godna polecenia studentom wydziałów budownictwa lądowego oraz inżynierom zajmującym się projektowaniem konstrukcji metalowych. Cytowane 143 pozycje literatury oraz liczne normy krajowe i zagraniczne uzupełniają informacje o wiedzy specjalistycznej z tego zakresu."

Zbigniew Mendera INŻYNIER BUDOWNICTWA nr. 3/2005