Konstrukcje metalowe część II

  • Dodaj recenzję:
  • 549
  • Producent: Arkady
  • Autor: Wojciech Żółtowski, Mieczysław Łubińsk
  • Cena netto: 56,70 zł 66,15 zł 59,54 zł

 

 

 

Rok: 2004, Wojciech Żółtowski, Mieczysław Łubińsk, ISBN: 83-213-4328-7
Nagroda w konkursie na NAJTRAFNIEJSZĄ SZATĘ EDYTORSKĄ KSIĄŻKI NAUKOWEJ w kategorii nauk technicznych [XI WROCŁAWSKIE TARGI KSIĄŻKI NAUKOWEJ marzec 2005].
Nagroda Ministra Infrastruktury przyznana w lutym 2005 r.
W części drugiej omówiono zagadnienia projektowania i wykonania najczęściej wznoszonych obiektów budowlanych, takich jak hale przemysłowe o dużych rozpiętościach, budynki szkieletowe wielokondygnacyjne, konstrukcje z blach oraz budowle typu wieżowe i masztowe. Przedstawiono także zasady projektowania konstrukcji aluminiowych oraz główne zasady, jakimi - w aspekcie projektowania - należy się kierować przy wykonywaniu konstrukcji metalowych. W stosunku do wydania poprzedniego wprowadzono daleko idące zmiany, wynikające przede wszystkim z nowelizacji norm przedmiotowych dotyczących poszczególnych typów konstrukcji.
"Część II zawiera w jednym tomie wszystkie najważniejsze obiekty budowlane o konstrukcji metalowej. Stanowi najpoważniejszy, lecz zwięzły, aktualny wykład tego przedmiotu na krajowym rynku wydawniczym i jest godna polecenia studentom wydziałów budownictwa lądowego oraz inżynierom zajmującym się projektowaniem konstrukcji metalowych. Cytowane 143 pozycje literatury oraz liczne normy krajowe i zagraniczne uzupełniają informacje o wiedzy specjalistycznej z tego zakresu."
Zbigniew Mendera INŻYNIER BUDOWNICTWA nr 3/2005


SPIS TREŚCI:

1. Wykaz ważniejszych oznaczeń
2. Hale przemysłowe
3. Przekrycia o dużych rozpiętościach
4. Konstrukcje szkieletowe wielokondygnacyjne
5. Konstrukcje z blach
6. Budowle typu wieżowego i masztowego
7. Konstrukcje aluminiowe
8. Wykonastwo konstrukcji metalowych
9. Wykaz literatury