Laboratorium w szufladzie. Matematyka

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3742
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Łukasz Badowski, Zasław Adamaszek

  • szt.
  • Cena netto: 47,52 zł 49,90 zł

Laboratorium w szufladzie. Matematyka

rok wydania: 2021 wydanie pierwsze
ilość stron: 200
ISBN: 978-83-01-19750-6
format: 17,0x21,0 cm
oprawa: miękka

Opis
Czy znasz powiedzenie, że matematykowi do pracy wystarczy kartka, ołówek i kosz na śmieci? To nieprawda! Pasjonującą, efektowną i praktyczną matematykę poznaje się dopiero w laboratorium. Uściślijmy od razu – we własnym laboratorium. Bo tylko tam możesz zbudować laserowy wyświetlacz warstwic albo planimetr z łyżeczki.

Książka jest wciągającym instruktażem, jak stworzyć własną pracownię matematyczną. To także opisy kilkudziesięciu doświadczeń, które w niej przeprowadzisz. Czym innym jest sucha definicja symetrii, a czym innym samodzielna budowa kalejdoskopu. Z zaskoczeniem odkryjesz że translacje, przesunięcia i obroty królują na parkiecie tanecznym. A może masz zacięcie techniczne i wolisz zbudować tomograf? Bez matematyki ten cud współczesnej diagnostyki nie mógłby funkcjonować. Przekonaj się że zrozumienie i odtworzenie zasady jego działania jest całkowicie w Twoim zasięgu.

Autorzy stawiają wyłącznie na praktykę. Kiedy fizyk i elektronik biorą się za matematykę, nie może być nudno. Nauczysz się układać niebanalne parkiety i projektować olśniewające tapety. Praktyczny fach w zasięgu ręki. Znajdzie się coś dla ekscentryków, bo kto wie, jak skrystalizować ziemniaki? Żądni szpiegowskich przygód poznają najsilniejsze narzędzie wywiadu, czyli permutacje. W laboratorium przetestujesz je od razu, budując własny szyfrator.

A może masz wrażliwą humanistyczną naturę i wolisz zgłębiać tajniki moskalika, daktyla lub spondeja. Popatrz na nie matematycznym okiem. Ta książka nie pomoże Ci przygotować się do klasówki z matmy, z nią nauczysz się odkrywać i opisywać naturę. Jak doświadczyć praktycznej strony matematyki oraz samodzielnie eksperymentować. Nieważne, czy traktujesz matematykę jak hobby i rozrywkę, czy obowiązek szkolny lub zawodowy. Własne laboratorium matematyczne jest miejscem, które zaraża wiedzą. Zaryzykujesz?